Medjugorie – Chorwacja – Bośnia i Hercegowina – 9 dni

Chorwacja- Bośnia i Hercegowina

przejazd przez :

Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina

Program ramowy wycieczki 9 dniowej

– Wyjazd w godzinach popołudniowych z miejsca uzgodnionego z organizatorem, następnie przejazd przez Polskę, postój na posiłek w własnym zakresie (może być Mc Donald w Gorzyczkach), zmiana kierowców. Przejazd przez Czechy i Słowację.

– Dalsza część podróży przez Węgry , Chorwację z postojami na odpoczynek w punktach widokowych następnie wjazd do Bośni i Hercegowiny, do Medjugorie (miejsce w którym 24 czerwca 1981 Matka Boska objawiła się szóstce dzieci. Części z nim, którzy obecnie są już dorosłymi ludźmi, ukazuje się cały czas). Przejazd do hotelu na obiadokolację, następnie czas wolny, nocleg.

– Śniadanie, wyjazd, wejście na górę objawień PODBRDO i KRIŻOWIAK. Według szóstki tzw. „widzących”, Matka Boża (chorw. Gospa) zaczęła się im ukazywać 24 czerwca 1981, w miejscu zwanym Podbrdo, leżącym u podnóża wzniesienia Crnica i, objawia się do dnia dzisiejszego. Po zejściu z góry przejazd do słynnego miejsca na wrócenia się młodzieży „CENACOLO” Tu głoszone są świadectwa młodych ludzi, którzy w życiu wcześniejszym utracili prawie wszystko, a w tej wspólnocie stali się jakby nowo narodzonymi, po świadectwach przejazd do centrum Medziugorie- to popularny ośrodek pielgrzymkowy w Europie. Corocznie przybywa tam około 3mln pielgrzymów (2018). Jego główny punkt stanowi kościół pw. świętego Jakuba, zaś w pobliżu sąsiednich wsi Bijakovići i Zvirovići znajdują się dwa często odwiedzane wzniesienia: Wzgórze Objawień (Podbrdo) – miejsce pierwszych objawień oraz Góra Krzyża (Kriżevac). Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

– Śniadanie.Wyjazd, całodzienny szlakiem widokowy Balkonami na wypoczynek do przepięknej Chorwacji i jej malowniczej miejscowości Tučepi, dokładnie leży ona u podnóża masywu górskiego Biokovo. Cieniste gaje oliwne oraz wybrzeże morza Adriatyckiego nad morzem, kąpiele, plażowanie, spacer po okolicy, powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

-Śniadanie, wyjazd do CHORWACJI miasata DUBROWNIK, spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie, Stari Grad, czyli Stare Miasto w Dubrowniku to niewątpliwie najpiękniejsze miasto Chorwacji i jedno z najpiękniejszych miast na świecie Miasto z Marmuru) . Wieczorny powrót do hotelu kolacja, nocleg.

-Śniadanie, wyjazd do MOSTARU położone nad rzeką Naretwą nieformalna stolica Harcegowiny oraz jeden z największych ośrodków miejskich w kraju. Nazwa pochodzi od słowa mostari („strażnicy mostu”).Miasto-gmina Mostar zajmuje powierzchnię 1175 km², a w 2013 zamieszkiwało je 113 169 osób. Siedzibę jego władz stanowi „właściwe” miasto Mostar, które w 2013 liczyło 65 286 mieszkańców. Najważniejszym zabytkiem jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566 r. 9 listopada 1993 r., w wyniku działań wojennych został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004 r. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, następnie przejazd nad wodospady- Wodospady Kravica to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat czas na wypoczynek i kąpiele, plażowanie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja,nocleg.

05.06-Śniadanie. Wyjazd całodzienny do Chorwacji nad Adriatyk- morze, kąpiele, plażowanie, spacer po okolicy, powrót do hotelu obiadokolacja, wstępne pakowanie przed wyjazdem w drogę powrotną nocleg.

06.06-Śniadanie, pobranie suchego prowiantu , wyjazd w drogę powrotną przez Bośnię i Hercegowiny , Chorwację, Węgry, Słowację,Czechy.

07.06-Dalsza część podróży przez Polskę, rano przyjazd do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

W cenie wycieczki zawarte następujące świadczenia:

Transport: autokar klasy turystycznej,kawa herbata, DVD, WC

Ubezpieczenie: K.L. Do kwoty 25 000 euro, N.W. Do kwoty 20 000 z. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Hotel , opłaty parkingowe, wejściówki, przewodnicy.

Wyżywienie: 6-śniadań, 6-obiadokolacji,

CENA ZOSTAŁA SKALKULOWANA DLA 45 OSÓB 1380zł