Gdańsk – 2 dni

Program ramowy wycieczki 2 dniowej

I DZIEŃ

07.15  podstawienie autokaru w miejscu uzgodnionym z organizatorem

07.30- 11.00 przejazd do Gdańska z przerwami na odpoczynek i posiłki w własnym zakresie.

10.00-15.30- spotkanie z przewodnikiem.  Spacer po najbardziej znanych ulicach Gdańska pozwoli przybliżyć jego ponad tysiąc letnią historie, oraz poznać dawne bogactwo nadmotławskiego grodu . Na trasie obejrzymy najbardziej znane zabytki tego miasta:  Złotą Bramę , Fontannę Neptuna , Złotą Kamienicę, piękną ulicę Mariacką oraz inne równie ciekawe miejsca. Przejazd na Westerplatte:  na tym niewielkim półwyspie dwustu polskich żołnierzy przez siedem dni odpierało ataki przeważających sił niemieckich. Spacer alejkami pozwoli poznać  pierwszy akt drugiej wojny światowej

15.30-16.00 przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.

19.00-24.00 przejście na Stary Rynek w Piwnicy Rajców.  Bardzo polecane miejsce z muzyką na żywo. Menu, które przedstawili prześlę w załączniku.

II DZIEŃ

08.00- 09.00 śniadanie w hotelu

10.00 wykwaterowanie i powrót do miejsca ustalonego z organizatorem z przerwami na odpoczynek i posiłki w własnym zakresie.

W cenie wycieczki zawarte następujące świadczenia:

Transport     autokar klasy turystycznej

Ubezpieczenie  NWI 2000, NWS 2000

Pilotaż        przewodnik po Gdańsku

Inne Świadczenia  nocleg w hotelu z śniadaniem- dwuosobowe pokoje

Możliwość wykupienia obiadu w hotelu: zupa- krem z ziemniaka z boczkiem na wędzonce. Danie główne: grillowany filet z kurczaka,  miruna w sosie koperkowym, makaron tagliatelle z warzywami, pieczone ziemniaki, brokuł gotowany na parze z prażonymi migdałami, coleslaw, deser-ciasto czekoladowo-wiśniowe, mini ptysie z kremem, napoje- woda mineralna z cytryną- podawane w formie bufetu.