MALBORK NA WESOŁO – 1 dzień

Program ramowy wycieczki 1 dniowej

06.15 podstawienie autokaru w miejscu uzgodnionym z organizatorem

06.30-8.30 przejazd do Malborka

09.00-12.00 zwiedzanie Zamku- Przejdź szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”, rozwiązuj zagadki i zadania, odkrywaj sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszyć Ci będzie wykwalifikowany przewodnik, wspólnie z nim wybierzecie skrybę. Będzie on skrupulatnie notował litery hasła, które wspólnie odczytacie w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Bądź czujny, kiedy pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować wykonanie zadania.

Ta propozycja zwiedzania zamku Malbork skierowana jest do dzieci ze szkoły podstawowej. Zamiast tradycyjnej formuły zwiedzania, opartej w głównej mierze na przekazie werbalnym. Klasa szkolna staje się drużyną rycerską, która otrzymuje zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów można zdobywać na zamkowej trasie, rozwiązując szereg zagadek i wypełniając zadania stawiane przez mistrza drogi (przewodnik w stroju historycznym). Skompletowane w zamku hasło daje młodym odkrywcom malborskich tajemnic możliwość dotarcia do skarbca zamkowych tajemnic.

Dzieci uczestniczące aktywnie w zamkowej przygodzie, uzyskują wiele informacji o twierdzy nad Nogatem, zakonie krzyżackim, Królestwie Polskim i kulturze wieków średnich.

12.15-13.15 przejazd do restauracji Mc Donalds, za zakupiony posiłki płacą uczestnicy.

13.30-16.30 przejazd do Dino Parku zwiedzanie ścieżki edukacyjnej, na której znajdują się ruchome dinozaury i smoki, mini-zoo (miedzy innymi: kangury, alpaki, daniele, kózki, kuce, strusie, muflony i inne), wioska neandertalska, park linowy Malborkstones, animatroniczne pokazy tresury dinozaurów, muzeum skamieniałości, duży plac zabaw dla dzieci, piaskownica, w której można wykopać szkielet dinozaura, trampolina, mega klocki i tablica do rysowania,domek z piernika, chatka na kurzej łapce, 3metrowy ludzik z klocków, wioska jaskiniowców, drewniany mini plac zabaw, laserowy tor przeszkód, kino 5D EXTREME, dmuchańce.

17.00- 19.00 przejazd do miejsca ustalonego z organizatorem

W cenie wycieczki zawarte następujące świadczenia:

Transport autokar klasy turystycznej

Ubezpieczenie NWI 2000, NWS 2000

Inne świadczenia: bilety do zamku, wejściówki do Dino Parku